بى عيب زندان پزشکی دادگاه قانونی

بى عيب: زندان پزشکی دادگاه قانونی اختلال روانی اخبار حوادث

روز گذشته رسانه ها و سایت های سینمایی از ورود اولیور استون به پایتخت کشور عزیزمان ایران نوشته بودند. مشهور ترین سینماگری که در سال های بعد از انقلاب به کشور عزی

جنجال در شهر

جنجال در شهر

عبارات مهم : ایران

اولیور استون مشهور به پایتخت کشور عزیزمان ایران آمد

روز گذشته رسانه ها و سایت های سینمایی از ورود اولیور استون به پایتخت کشور عزیزمان ایران نوشته بودند. مشهور ترین سینماگری که در سال های بعد از انقلاب به کشور عزیزمان ایران آمده، دیروز در اصفهان درحال گشت و گذار بود و قرار بود نیمه شب به پایتخت کشور عزیزمان ایران برسد که اگر اتفاق آینده نگری نشده ای به وقوع نپیوسته باشد، الان که این مطلب را می خوانید این سینماگر جنجالی در رختخواب گرم و نرمش در هتل استراحت می کند تا با انرژی در جلساتی که بعد از ظهر در کاخ جشنواره جهانی فیلم فجر برایش تنظیم شده است هست، شرکت کند.

اولیور استون جنجالی انگ جشنواره فجر هست. از آن فیلمسازانی که نمونه های ژنریک درجه دوش را جشنواره فجر به مراتب زیاد از حقشان تحویل گرفته و حالا به نظر می رسد فستیوال از این بابت که توانسته سرکرده فیلمسازانی که کله ارزش بوی قورمه سبزی می دهد را به پایتخت کشور عزیزمان ایران بکشاند، بسیار باید به خود ببالد. به هرحال، اولیور استون یک سینماگر پرسروصدا با بی شمار شعار ضدآمریکایی است که شعارهایش در بسیاری از جوانب با مواضع جشنواره دولتی فجر همراستا نشان می دهد. فیلمسازی که از اوان فعالیتش با شعارها و موضعگیری هایش علیه جنگ ویتنام نام و نشانی به هم زد؛ با این که فیلم های ضدآمریکایی اش چون جوخه و متولد چهارم جولای از نظر کیفی هم در حدی بودند که اگر هم شعاری در کار نبود، باز هم می توانستند نام استون را در حافظه سینمادوستان به ثبت برسانند.

جنجال در شهر

اول بار چند ماه پیش بود که شنیدیم در این دوره جشنواره اولیور استون کارگردان، نویسنده و تهیه کننده آمریکایی به دعوت جشنواره جهانی فیلم فجر به کشور عزیزمان ایران خواهد آمد تا در جشنواره شرکت و کارگاه آموزشی خاص ای را در بخش دارالفنون برگزار کند.

کارگاهی که اگر چه گفته شده است راجع به کارگردانی هست، ولی کیست که نداند این سینماگر این جلسه را بهانه ای خواهد کرد جهت تاختن به سیاست های آمریکا و حتی در این زمینه زیاده روی هم ممکن است بکند. به هرحال، او کسی است که در هنگامه و تب و تاب دخالت روس ها در انتخابات آمریکا از وقت استفاده کرد و با پوتین دیزی خورد و اینها را هم فیلم کرد و فروخت به یک شبکه تلویزیونی که سرش جهت این جور چیزها درد می کند.

اولیور استون با چنین سابقه ای، معروف ترین کسی است که تاکنون در ٤٠ سال اخیر پا به پایتخت کشور عزیزمان ایران گذاشته هست. از این روست که جشنواره این وقت را قدر می نهد و زمین و آسمان را پر کرده از اخبار و اطلاعات نشست استون در چهارسو. خود استون هم البته قدر چنین تریبون هایی را در کشورهایی مانند کشور عزیزمان ایران خوب می داند و می داند که عواید خوبی در انتظارش خواهد بود. هر چه باشد خود استون هم فراموش نکرده که پا به جشنواره سرزمینی عاشق شعار گذاشته هست. جشنواره ای که همین چند سال پیش پسر بی استعداد و هیچ کاره همین جناب استون را تنها و تنها به این علت که خوب شعار می داد، دعوت کرده و قدر قرار داده و بر صدرنشانده بود.

به هرحال علاقه مندان سینما، کسانی که استون را نه با شعارهایش، بلکه با آثاری چون جوخه، متولد چهارم جولای، جی اف کی، قاتلین بالفطره، نیکسون، الکساندر و اسنودن می شناسند؛ به هوش و گوش باشند که این سینماگر جهانی که دو جایزه اسکار در کارنامه دارد، امروز بعدازظهر در پنجمین روز جشنواره جهانی فیلم فجر کارگاه کارگردانی در پردیس سینمایی چارسو برگزار خواهد کرد.

او تاکنون بیش از ۲۰ فیلم ساخته است که بعضی ارزش از تأثیرگذارترین و مهمترین فیلم های دهه های اخیر هستند. بعد وقت نشستن پای صحبت های اولیور استون را از دست ندهید!

آیا استون جهت فیلمسازی به کشور عزیزمان ایران آمده؟
برای آنهایی که از علاقه مدیران سطح بالای فرهنگی نظام به اولیور استون خبر دارند و در جریان پیش اخباری که سال هاست راجع به ورود استون به کشور عزیزمان ایران و ساخت فیلمی استراتژیک منتشر می شود، هستند؛ نخستین و دم دستی ترین پاسخ به این پرسش می تواند یک بله بزرگ باشد. به خصوص اگر در نظر داشته باشیم که ورود اولیور استون به کشور عزیزمان ایران اتفاقی خلق الساعه نیست و الان چند سال است که راجع به ساخت فیلمی مهم به وسیله این کارگردان مشورت می شود.

روز گذشته رسانه ها و سایت های سینمایی از ورود اولیور استون به پایتخت کشور عزیزمان ایران نوشته بودند. مشهور ترین سینماگری که در سال های بعد از انقلاب به کشور عزی

خبر ورود استون به کشور عزیزمان ایران جهت شرکت در جشنواره ذهن را می برد به روزهای پاییزی دو سال پیش؛ زمانی که خبر ورود پنهانی یکی از دستیاران اولیور استون افشا شد. رازی که البته بعدها فهمیدیم تازگی نداشته و این دستیار که فیلمنامه نویس هم هست، ٦ماه در کشور عزیزمان ایران اسکان داشته و روی سناریویی که قرار بود اولیور استون آن را بسازد، کار می کرد. آن روزها جهت این که چیزی از سناریویی که قرار بود محصول بین المللی موسسه اوج باشد به بیرون درز نکند، حتی آن میهمان سناریست سری را به هتل نیز نبرده بودند و ظاهرا او در وقت نوشتن سناریوی فیلم اولیور استون ، در یک ویلا به طور ناشناس زندگی می کرده هست. سناریویی که گفته می شد نخستین پروژه بین المللی موسسه اوج راجع به پایین کشیدن عبدالمالک ریگی خواهد بود؛ و آن روزها صحبت از نام هایی چون مل گیبسون و اولیور استون جهت کارگردانی آن فیلم بود؛ که قرار بود فیلمی بسازند در پاسخ به قرائت های غربی از عملیات تروریستی در منطقه خاورمیانه. البته بعدتر اعلام شد حضور مل گیبسون جهت بازی در فیلم خواهد بود و او قرار است نقش یک ژنرال آمریکایی را بازی کند که در قرقیزستان منتظر ورود عبدالمالک ریگی بوده. یعنی که ریگی در مسیر رفتن پیش او بود که دستگیر شد. آن فیلم آخرین پرواز کرکس نام داشت. فیلمی که آن روزها به علت هزینه های بالایی که داشت، مسکوت ماند؛ و حالا گفته می شود آمدن اولیور استون بی ارتباط با آن پروژه نیست. ظاهرا اوضاع موسسه اوج بعد از فعالیت های اخیرش به جایی رسیده که حالا می تواند پاسخگوی بلندپروازی های کارگردانی چون اولیور استون هم باشد.

روزنامه شهروند

واژه های کلیدی: ایران | جشنواره | روز جهانی | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs