بى عيب زندان پزشکی دادگاه قانونی

بى عيب: زندان پزشکی دادگاه قانونی اختلال روانی اخبار حوادث

گت بلاگز اخبار حوادث عامل قتل عام قلعه حسن‌خان مجنون است

مردی سالخورده که هفت سال پیش 18نفر از اهالی قلعه حسن‌خان پایتخت کشور عزیزمان ایران را به رگبار کلاشینکف بست و منجر به قتل شش نفر ازجمله همسر و دختر خود شد به «ن

عامل قتل عام قلعه حسن‌خان مجنون است

عامل قتل عام قلعه حسن خان مجنون است

عبارات مهم : زندان

مردی سالخورده که هفت سال پیش 18نفر از اهالی قلعه حسن خان پایتخت کشور عزیزمان ایران را به رگبار کلاشینکف بست و منجر به قتل شش نفر ازجمله همسر و دختر خود شد به «نگهداری در زندان تا وقت برطرف حالت خطرناک» محکوم شد. این حکم براساس نظریه پزشکی قانونی صادر شده است که «اختلال روانی شدید متهم» و «فقدان اراده در وقت حادثه» را تائید کرده است.

به گزارش جام جم، متهم مردی 73 ساله است که در جلسه دادگاه مدعی «ناموسی بودن» قتل ها شد و گفت «اگر از زندان آزاد شود، چند نفر دیگر از خانواده مقتولان را هم به خاطر فساد اخلاقی خواهد کشت.»

عامل قتل عام قلعه حسن‌خان مجنون است

او یکم شهریور 88 ابتدا با کلاشینکف، پسر 14 ساله مستاجرش، دختر و همسر دوم خود را کشت سپس با رفتن به بالای پشت بام آپارتمان پنج طبقه اش، تعدادی از عابران را هم به رگبار بست که در نتیجه آن، سه نفر از جمله یک پسر ده ساله کشته و 12 نفر دیگر نیز مجروح شدند.

برخی از شاکیان پرونده مدعی اند متهم هر لحظه سلاح گرم به همراه داشت و با راه اندازی دوربین های مداربسته، ورود و خروج مردان غریبه را به منزل های اجاره ای اش کنترل می کرد.

مردی سالخورده که هفت سال پیش 18نفر از اهالی قلعه حسن‌خان پایتخت کشور عزیزمان ایران را به رگبار کلاشینکف بست و منجر به قتل شش نفر ازجمله همسر و دختر خود شد به «ن

متهم یک بار در دادگاه محاکمه و با حکم قصاص روبه رو شد ولی دیوان عالی کشور با تاکید بر لزوم دریافت نظریه پزشکی قانونی مبنی بر سلامت روانی متهم، این حکم را رد کرد و پرونده را جهت بررسی مجدد به شعبه چهارم دادگاه کیفری استان پایتخت کشور عزیزمان ایران به ریاست قاضی اصغر عبداللهی فرستاد.

29دی 95، تاریخ برگزاری دومین جلسه دادگاه بود.در ابتدای این جلسه، پدر نخستین مقتول گفت: «متهم در حرف های قبلی اش مدعی شده است پسرم با همسر دوم او ارتباط داشته. این حرف دروغ محض هست. او شروع به تیراندازی کرد و شش نفر را کشت. من فقط قصاص می خواهم.»

غیر از یک خانواده، سایر اولیای دم نیز درخواست قصاص کردند تا نوبت به متهم برسد. او فقط قتل چهار نفر را پذیرفت و گفت: «از مدت ها قبل فهمیده بودم پسر مستاجرم و همسر دومم روابط پنهانی دارند. تصمیم گرفتم آنها را بکشم. اول پسر مستاجرم و دخترم را کشتم. بعد هم به پشت بام رفتم و تیراندازی کردم. »

عامل قتل عام قلعه حسن‌خان مجنون است

در آخر این جلسه، قضات دستور بررسی مجدد سلامت روانی متهم را صادر کردند. چند ماه بعد، کمیسیون پنج نفره پزشکی قانونی با تائید اختلال شدید روانی متهم، او را فاقد اراده در وقت اتفاق دانست تا قضات دادگاه براساس این نظریه، با صدور قرار موقوفی تعقیب، متهم را به نگهداری در زندان تا وقت برطرف حالت خطرناک محکوم کردند. اولیای دم نیز می توانند با طرح دادخواست حقوقی جهت دریافت دیه اقدام کنند.

واژه های کلیدی: زندان | پزشکی | دادگاه | قانونی | اختلال روانی | اخبار حوادث

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs